Co sprawdzić przy kupnie mieszkania, aby wszystko przebiegło po naszej myśli?

Kategorie Budownictwo
kupno mieszkania

Zakup własnego mieszkania jest bardzo ważną decyzją, nie tylko pod względem finansowym – zazwyczaj będziemy w nim mieszkać kilka jeśli nie kilkadziesiąt lat, warto więc z góry określić swoje potrzeby, wymagania oraz wyobrażenia.

Są one bardzo ważne przy oglądaniu poszczególnych lokali, jednak nimi należy się kierować przede wszystkim przy wyborze określonych ofert spośród setek innych, które możemy znaleźć w internecie. Na miejscu trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić stan techniczny samego mieszkania, jak i całego budynku. Tylko wtedy będziemy w pełni świadomi, na co się decydujemy i na co przeznaczamy oszczędności życia lub też następne dwadzieścia lat spłaty kredytu w banku. Warto to więc zrobić, aby inwestycja była udana, a przy odbiorze kluczy popłynęły wyłącznie łzy szczęścia. Zatem co sprawdzić przy kupnie mieszkania, aby wszystko przebiegło po naszej myśli?

Stan techniczny nieruchomości i powściągnięcie swoich emocji

Jeśli zastanawiasz się, co sprawdzić przy kupnie mieszkania, podstawową kwestią będzie ostudzenie swoich emocji i nie opieranie swojej decyzji na pierwszym wrażeniu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ większość z nas przez bardzo długi czas czeka na taką możliwość, aby móc pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania. Gdy już wreszcie dostaniemy kredyt, jesteśmy tak podekscytowani, że możemy nie do końca myśleć trzeźwo przy oglądaniu różnych lokali, a przez to nie zauważyć ich defektów. Ważne jest również to, aby obejrzeć wybrane przez siebie nieruchomości dwa lub trzy razy, w tym przynajmniej jeden raz w ciągu dnia. Dzięki temu będziemy w stanie ocenić je nie tylko na podstawie pierwszego wrażenia, które bywa niezwykle złudne i dostrzeżemy wszelkie nierówności, pęknięcia i defekty.

Co sprawdzić przy kupnie mieszkania? Jeśli mamy już swojego faworyta, dobrze byłoby się jeszcze skonsultować ze specjalistą budowlanym, a najlepiej obejrzeć jeszcze raz mieszkanie w jego towarzystwie, co zaoszczędzi nam przykrych niespodzianek. Przed dokonaniem zakupu przemyśl jeszcze raz lokalizację, ponieważ to ona będzie miała decydujący wpływ na komfort Twojego codziennego życia i późniejszą odsprzedaż.

Co sprawdzić przy kupnie mieszkania – pozostałe kwestie

Jeśli chodzi o sprawdzenie samej nieruchomości samodzielnie, ważny jest stan instalacji elektrycznej – warto włączyć wszystkie światła jednocześnie i zobaczyć, co się będzie działo z napięciem. To samo należy zrobić z ciśnieniem wody i gazu. Dobrze jest również sprawdzić szczelność okien i drzwi wejściowych, nawet, jeśli planujesz je wymienić w przyszłości. Jeśli w mieszkaniu znajdują się elementy drewniane, warto je dokładnie obejrzeć, czy nie ma przypadkiem śladów insektów. Są to najważniejsze kwestie, co sprawdzić przy kupnie mieszkania – jeśli to zrobisz i wszystko będzie w porządku, bez cienia zastanowienia możesz się decydować na wybrane lokum, cieszyć się własnymi czterema kątami oraz planować ich remont i aranżowanie wnętrz.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.armadafinanse.pl/blog/co-sprawdzic-przy-kupnie-mieszkania/