Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Kategorie Budownictwo

O tym, jak opłacalnym rozwiązaniem jest instalacja fotowoltaiczna wie już prawie każdy. Możliwość instalacji paneli stała się szalenie popularna, a nawet się upowszechniła w ostatnich latach. Jest to w szczególności atrakcyjne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, które chcą w pewien sposób uzyskać niezależność energetyczną.

Jednakże, warto w przypadku takiej inwestycji pójść jeszcze o krok dalej, tym samym inwestując także w specjalny magazyn energii, który pozwoli na gromadzenie energii we własnym zakresie i na swój własny użytek bez konieczności jej odsprzedaży. Pamiętajmy bowiem o tym, że zawsze kupujemy energię drożej niż ją sprzedajemy do elektrowni w formie nadwyżki. Na rynku znajdziemy bardzo wiele propozycji wydajnych i doskonale sprawdzających się w praktyce magazynów energii. Wystarczy zasięgnąć porady chociażby u specjalistów takich jak Electromasters.

Co charakteryzuje tego rodzaju magazyny energii?

Dodatkowa inwestycja w magazyn energii to doskonałe rozwiązanie na lata. Szereg ciekawych informacji z tym związanych znajdziemy na stronie- https://elektromasters.com.pl/oferta/magazyny-energii/. Warto sprawdzić już teraz, jakie zalety ma posiadanie takiego właśnie magazynu energii. W szczególności warto jednak zwrócić uwagę na następujące kwestie:

– Przy zakupie magazynu energii otrzymujemy aż 10 lat gwarancji na ten produkt. Tym samym możemy być pewni, że inwestycja będzie miała szansę się nam zwrócić. Warto jednakże zaznaczyć, że magazyny energii są produktami bardzo wysokiej jakości, które nie ulegają zbyt często awariom. Z punktu widzenia eksploatacji takiego magazynu energii- porównując poszczególne modele warto także wziąć pod uwagę na jaką ilość ładowania pozwalają. Może to być nawet do 6 tysięcy cykli, a więc możliwość ładowania nawet przez 30 lat użytkowania.

– Do określenia pozostaje moc takiego magazynu, którą również warto dobrać do swoich preferencji i swojego bieżącego zużycia prądu. Najmniejsze magazyny energii mogą mieć moc 4,5 kWh, a największe nawet 120 kWh. Co ważne, są to produkty wyposażone w system awaryjnego zasilania, co również jest w praktyce bardzo przydatne.

– Zakup magazynu energii bardzo wiele daje. Przede wszystkim faktycznie pozwala w pełni się uniezależnić od elektrowni dzięki możliwości zwiększenia auto konsumpcji prądu z instalacji fotowoltaicznej. Pamiętajmy również, że na tego rodzaju inwestycje można uzyskać specjalną dotację, która sprawia, że całkowity koszt wykonania projektu będzie w rzeczywistości trochę niższy.