Jak urządzić mała łazienkę? Zadbaj o kolor, oświetlenie i armaturę!

Kategorie Budownictwo,Wyposażenie domu

Mała łazienka w bloku nie będzie dla Ciebie problemem, jeżeli znajdziesz odpowiedni sposób na jej aranżację. A metod jest naprawdę wiele i można dzięki nim stworzyć komfortowy, funkcjonalny oraz estetyczny wystrój, który spełni oczekiwania całej rodziny. Oto kilka najistotniejszych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak urządzić małą łazienkę!

Jak urządzić małą łazienkę? Kolor to klucz do sukcesu

Mała łazienka to duży problem? Niekoniecznie! Wystarczy tylko, że zadbasz o jej odpowiednią kolorystykę, dzięki której optycznie powiększysz przestrzeń i sprawisz, że każdy będzie czuł się w pomieszczeniu komfortowo.

Jak urządzić małą łazienkę? Pamiętaj przede wszystkim o jasnych barwach. To właśnie one najskuteczniej powiększają optycznie wnętrze i sprawiają, że prezentuje się ono nowocześnie oraz schludnie. Możesz zastosować klasyczną biel, która sprawdza się zarówno w minimalistycznych, jak i tradycyjnych stylach aranżacji. Warto jednak pomyśleć również nad innymi opcjami – w małych łazienkach doskonale sprawdzają się różne odcienie szarości, beże, a nawet jasny błękit. Możliwości jest sporo, dlatego warto zapoznać się z licznymi inspiracjami, które znajdziesz w internecie.

Pamiętaj! Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę, powieś na jednej ze ścian duże lustro. To także doskonały sposób na optyczne powiększenie przestrzeni!

Oświetlenie w małej łazience

Jak jeszcze sprawić, by niewielka łazienka wyglądała na większą i zapewniała wyjątkowy klimat wszystkim domownikom? Niezwykle istotne jest oświetlenie – najlepiej to naturalne. Jeżeli jednak w Twojej łazience nie ma okna, powinieneś postawić na lampę wiszącą (główne źródło światła), a także lampki punktowe, listwy LED czy kinkiety, które możesz umieścić np. nad lustrem albo wanną i prysznicem.

Dzięki temu Twoje łazienka nie tylko zostanie optycznie powiększona, ale również będzie komfortowa i elegancka.

Armatura łazienkowa dopasowana do metrażu

Jak urządzić małą łazienkę? Postaw na odpowiednie, dopasowane do metrażu wyposażenie! Armatura łazienkowa odgrywa w tym wypadku bardzo istotną rolę, ponieważ pozwoli zaaranżować wygodną i funkcjonalną przestrzeń.

Przed jej zakupem dokładnie zmierz swoją łazienkę i sprawdź, które z rozwiązań będą do niej pasowały. Zwykle w niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się rozwiązania systemowe oraz w zabudowie. Jeżeli masz taką możliwość, zastąp wannę prysznicem i wymień zlewozmywak na mniejszy – zyskasz wtedy dodatkowe miejsce, np. na pralkę. Pamiętaj też, by kupować armaturę łazienkową w sprawdzonych salonach wyposażenia wnętrz, takich jak miradhome.pl.

Pamiętaj również, że w małej łazience powinien panować porządek. Każdy element wyposażenia musi mieć swoje miejsce, bo w przeciwnym razie zapanuje nieład, a wnętrze będzie wyglądało na jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości. Warto wykorzystać miejsce na ścianach, montując półki i uchwyty na różnego rodzaju akcesoria, a także zastosować niezwykle przydatne organizery.