Nowoczesne patenty na zwiększenie funkcjonalności szyb i przeszkleń

Kategorie Budownictwo
okno folia chromatyczna

Przede wszystkim, wśród takich nowoczesnych rozwiązań znajdziemy inteligentną folię, a także taki produkt jak folia chromatyczna. Inteligentna folia pozwala modyfikować transparentność przeszkleń z całkowitej widoczności aż po mleczne krycie całkowite. To, co wyróżnia ten produkt to fakt, że może on być instalowany na dowolne, wybrane przez nas przeszklenie, które już się w budynku znajduje. Nie ma konieczności demontażu danego elementu, a aplikacja takiej folii na szybę jest bardzo szybka i prosta. Dzięki temu coraz więcej osób poważnie zastanawia się nad zastosowaniem takiego patentu, który może znacząco podnieść naszą jakość życia. Folia chromatyczna jest produktem bardzo podobnym, ale jej funkcja jest inna- ma ona stanowić sensowną barierę dla wnikających do pomieszczeń promieni UV.

Specjalna folia, która chroni przed promieniowaniem słonecznym

Na rynku dostępna jest specjalna folia na szyby z filtrem UV. Jest to rozwiązanie, po które chętnie sięga się w rozległych biurowcach, gdzie tych przeszkleń jest naprawdę sporo, ale i coraz częściej na zastosowanie takiej folii decydują się prywatni inwestorzy w swoich własnych budynkach mieszkalnych. Zazwyczaj folię tą instaluje się na szybach okiennych od strony fasady budynku. Jej zadaniem jest odpowiednio dostosowywać ilość światła, jaka ma wnikać do wnętrza danego pomieszczenia. Dzieje się to automatycznie- folia sama ściemnia się i rozjaśnia w zależności od natężenia światła, jakie na nią pada. Tym samym możemy się chronić wewnątrz budynku przed mocno inwazyjnymi i rażącymi promieniami słonecznymi, ale też możemy efektywnie zapobiegać nagrzewaniu się pomieszczeń, co z pewnością bywa bardzo uciążliwe podczas upalnego lata. Co ciekawe, taka folia nie musi być podłączana do zasilania, nie ma więc konieczności ciągnięcia kabli, dorabiania gniazdek czy dodawania jakichkolwiek innych elementów wokół szyby okiennej.

Folia chromatyczna jest tak naprawdę genialnym rozwiązaniem- zarazem prostym, łatwym do zainstalowania, a przede wszystkim- takim, które pozwala nam zwiększyć swój komfort przebywania w pomieszczeniach. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że dzięki zastosowaniu tej folii można znacznie prościej dostosowywać temperaturę w budynku do własnych oczekiwań. Bowiem, jeśli pomieszczenia zbyt mocno się nie nagrzewają, nie ma konieczności aż tak mocnego ich schładzania za pomocą klimatyzacji w letnie miesiące. Najlepiej jednak na własnej skórze przekonać się o tym, jak bardzo praktyczne jest to rozwiązanie. Na rynku znajdziemy firmy, które specjalizują się w produkcji takich właśnie, inteligentnych folii.