Kominek do zabudowy czy piec wolnostojący?

Kategorie Inne

Oprócz tego, że kominek ma za zadanie wytwarzać ciepło, bardzo ważne jest także to, aby podnosił estetykę wnętrza, w którym się znajdzie. Wiele osób bowiem decyduje się na jego instalację głównie ze względów estetycznych. Przeglądając dostępne możliwości i katalogi produktowe firm, jakie oferują wysokiej jakości kominki z Norwegii, szybko zorientujemy się, że dostępnych jest wiele możliwych opcji. W grę wchodzą kominki, które wymagają specjalnej zabudowy, ale też piece wolnostojące, które jej nie wymagają. Jaka opcja będzie dla nas najkorzystniejsza?

 

Kominek dopasowany do potrzeb

 

Na kominek trzeba mieć odpowiednie miejsce we wnętrzu. Oznacza to, że jeśli będzie miał on być zasilany drewnem, węglem lub gazem, musi zostać podłączony do komina, czyli musi istnieć sposób, w jaki odprowadzane będą spaliny. Bardzo często w przypadku kominków do zabudowy, ich rozmieszczenie już samo w sobie determinuje rozkład innych elementów, jakie w takim wnętrzu będą miały się znaleźć. Z tego względu najlepiej wykonywać zabudowę do kominka na samym początku urządzania wnętrza, kiedy jeszcze jest ono w stanie surowym.

 

Alternatywę stanowią wolnostojące kominki – Kraków to miejsce, w którym znajdziemy liczne salony sprzedaży oferuje je w postaci nowoczesnych, wolnostojących kaset kominkowych lub też tradycyjnych, bogato zdobionych pieców typu koza. Ze względu na fakt, że nie ma konieczności zabudowy takiego pieca- znacznie łatwiej jest go umieścić we wnętrzu już istniejącym. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które musiałyby remontować swoje wnętrze po to, aby taki kominek wstawić, a mimo wszystko piec wolnostojący jest bardziej mobilny i znacznie łatwiejszy do instalacji w gotowym już pomieszczeniu od kominka do zabudowy. Pamiętajmy również o tym, aby charakter takiego kominka był dopasowany do stylistyki wnętrza i tego, co się w nim znajdzie. Ta spójność aranżacji jest ważna, gdyż dzięki niej kominek faktycznie może stanowić niebagatelną ozdobę każdej przestrzeni.