Modnie w 2019, jak urządzić mieszkanie?

Kategorie Inne

Wiele osób planując remont mieszkania, lub urządzając swoje nowe, wymarzone M, zastanawia się w jaki sposób zaaranżować wnętrza zgodnie z najnowszymi trendami. Jakie meble wybrać? Oraz w jakiej kolorystyce utrzymać całość wnętrza? I na koniec, jakie dodatki wybrać?

Jakie meble wybrać?

W przypadku mebli można wskazać pewne klasyczne aranżacje, które jeśli zostaną połączone z odpowiednim wykonaniem wnętrza (kolorystyką ścian, odpowiednią podłogą) oraz odpowiednio dobranymi dodatkami będą doskonale wyglądać, nadając pomieszczeniom elegancję i szyk. Meble skandynawskie od lat cieszą się doskonałą popularnością i jak na razie nic nie wskazuje na to, aby miłośnicy tego stylu mieli radykalnie zmieniać poglądy i wystrój swoich wnętrz. Warto jednak zauważyć, że coraz silniejszy jest trend zupełnie inny, charakteryzujący się krągłościami. Zaokrąglone fotele czy krzesła z giętego drewna, ale także okrągłe stoły. W odróżnieniu do lat poprzednich, prognozuje się, że coraz większe znaczenie będą zyskiwały meble bez drewnianych nóżek. Natomiast samo drewno, jako materiał do wykonywania mebli nadal pozostaje w modzie. Największą popularnością będą cieszyły się kolory ciemne, jak heban czy orzech. Ponadto duże znaczenie zyskają także inne materiały, jak metal, kamień bądź lastryko. Projektanci wskazują, że w przypadku mebli będzie można zaobserwować dość konsekwentne odchodzenie od bieli, na rzecz ciemnych blatów i frontów meblowych.

Kolorystyka wnętrza

W tym zakresie nie przewiduje się jakiejś dużej rewolucji. Dużą popularnością będą cieszyły się jednak kolory pastelowe, ciepłe i przytulne. Rok 2019 będzie czasem, w którym kolory pastelowe będą doskonale łączyć się z barwami mocnymi i odważnymi. Jednak tutaj należy zachować rozwagę i ostrożność. Wymalowanie intensywnym kolorem jednej ze ścian nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dużo lepiej sprawdzi się stworzenie geometrycznego wzoru o mocnej, jaskrawej barwie, na tle pastelowego, delikatnego odcienia.

Dodatki

fot: https://meblezych.pl/sorento-komoda-3s

W tym zakresie czeka nas chyba największa rewolucja. Mimo że trendy kreowane przez architektów i designerów odbiegają od popularnych w ostatnich latach bieli i szarości to nie znaczy, że każdy, kto posiada wnętrze w stylu skandynawskim zdecyduje się od razu na remont. Prostota i funkcjonalność mebli skandynawskich sprawia, że mają one grupę zwolenników, dla których wygodne funkcjonowanie w mieszkaniu i minimalizm są ważniejsze niż najnowsze trendy. Takie osoby wręcz nie wyobrażają sobie wymiany wygodnej komody drewnianej o regularnych kształtach na zupełnie inny mebel, o zaokrąglonych kształtach. Rok 2019 przyniesie sporo zmian w zakresie dodatków. Z mody wyjdą wszelkiego rodzaju makaty, za to duże znaczenie zyskają różnego typu dywany, o barwach pastelowych, wykonane z wełny naturalnej lub jutowe. Nadal modne pozostaną za to rośliny, a w przypadku dużych wnętrz najlepiej sprawdzą się rośliny o sporych gabarytach.