Nowoczesne kanapy do salonu – jaką wybrać?

Kategorie Inne

Wybór mebli do nowoczesnego salonu to nie jest łatwe zadanie. Możliwości urządzenia najważniejszego pomieszczenia w domu jest dużo, a wybór kanap do salonu jest jeszcze większy. Z drugiej strony bez problemu znajdziemy mebel, który idealnie wpisze się w nasze potrzeby i salonowy wystrój. Jak w takim razie dokonać dobrego wyboru, który nie znudzi się nawet po wielu latach? O tym w dzisiejszym artykule.

Stylowe i ciekawe kanapy do salonu

Kanapa, choć jest meblem klasycznym, wcale nie musi się tak kojarzyć! W ofercie producentów znajdziemy bowiem produkty, które w swej stylistyce są bardzo nowoczesne. Oczywiście to wciąż narożniki wiodą prym, jeśli chodzi o wybór nowoczesnych mebli do salonu. W końcu mają bardzo prostą bryłę, a minimalizm jest teraz bardzo modny. Kanapy do salonu wbrew pozorom też takie mogą być. Bez problemu więc znajdziemy je w formie prostych brył, często nawet bez podłokietników.

Kanapa do nowoczesnego salonu w skórze czy tapicerowana?

Oprócz koloru rodzaj obicia kanapy do salonu to podstawowa decyzja, którą każdy będzie musiał podjąć przy zakupie. Tapicerowane kanapy są przede wszystkim tańsze i wygodniejsze do użytkowania latem. Skórzane meble do salonu charakteryzują się z kolei wieloletnią trwałością, lecz wymagają dodatkowej pielęgnacji. Na pewno odwdzięczą się za to łatwością zmywania plam i czyszczenia. Skórzane kanapy do salonu są także przyjazne alergikom, ponieważ nie zbiera się w nich kurz.

Jeśli chodzi o stylistykę, to odpowiednio dobrany mebel będzie pasował bez względu na użyty materiał. Choć trzeba przyznać, że skórzana kanapa umieszczona w centrum przestronnego salonu z całą pewnością doda mu prestiżu i elegancji. 

Nowoczesna kanapa do salonu – duża czy mała?

Większe, nie zawsze znaczy lepsze. Tak też jest w przypadku kanapy do salonu. Zbyt duża przytłoczy  pomieszczenie i zabierze cenną przestrzeń. Tak samo zbyt mała kanapa może się zgubić wśród pozostałych mebli do salonu. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię przy zakupie. Znaczenie ma tutaj również położenie i kolor kanapy. Kontrastowa i umieszczona w centrum salonu na pewno zwróci na siebie większą uwagę, więc będziemy mogli śmiało wybrać model mniejszy i uzupełnić go o dodatkowe fotele. 

Multifunkcjonalne meble do salonu

Funkcjonalność jest teraz w modzie. Oznacza to, że najczęściej wybierane meble do salonu mają dodatkowo schowek lub też funkcję spania. W końcu nie każdy może sobie pozwolić na przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia dla gości. Wtedy rolę tę przejmuje salon. Warto więc, by znalazł się w nim mebel, który zaoferuje wygodne spanie przynajmniej dla jednej osoby. Niektóre modele oferują dodatkowo schowek na zapasową pościel lub inne, rzadziej używane szpargały. 

Kompletny zestaw mebli do salonu z fotelami i pufem

Modne narożniki można śmiało porzucić na rzecz kompletnych zestawów mebli do salonu. Mowa tu o klasycznym połączeniu kanapy z fotelami. Ponownie, taki komplet nie musi się kojarzyć staroświecko. Obecnie produkowane fotele mogą być równie nowoczesne co cały salon. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dwa niezależne miejsca do siedzenia, które można dowolnie przemieszczać. Dodatkowo wygoda płynąca z użytkowania takiego zestawu będzie o wiele większa niż narożnika. W końcu fotele często mają funkcję rozkładania i wręcz zostały stworzone do wypoczynku.