Szlifowanie walców- po co się je wykonuje?

Kategorie Inne

Wałki oraz większe walce mają bardzo szerokie zastosowanie na halach produkcyjnych zakładów o różnym profilu działalności. Tak niepozorne elementy, często stają się niejako kluczowe i tak naprawdę warunkują proces produkcji w ogóle. Często też, wałki są integralną częścią większych maszyn, które usprawniają pracę na terenie zakładu i sprawiają, że jest ona znacznie bardziej komfortowa i efektywna. Jednakże, same wałki oraz walce, a także mieszanki, jakie produkuje się do pokrywania ich powierzchni, to temat rozległy, w którym specjalizują się niektóre firmy mające już w tym bogate doświadczenie rynkowe.

 

Szlifowanie jako jeden z najważniejszych etapów technologicznych

 

Tak naprawdę, profesjonalne, dobrze przeprowadzone szlifowanie walców ma kluczowe znaczenie dla kolejnych etapów przygotowania tego elementu do pracy. Proces ten pozwala odpowiednio wyprofilować kształt walca, a także tak przygotować jego powierzchnię, aby nakładana w późniejszym etapie mieszanka mogła się naprawdę dobrze trzymać na powierzchni walca. Zadania tego podejmują się firmy, które posiadają odpowiednie możliwości do tego, aby przeprowadzić szlifowanie w jak najlepszy możliwy sposób- do takich firm należy Grupa Hannecard. Szlifowanie powinno być wykonywane co jakiś czas po to, aby utrzymywać wydajność maszyny na odpowiednim poziomie. Jeśli więc w zakładzie pracy zostanie podjęta decyzja o tym, aby takie szlifowanie przeprowadzić- najlepiej od razu skontaktować się z ekspertami, którzy zaproponują najwyższej jakości proces regeneracji.

 

Jaka regeneracja będzie potrzebna?

 

To, jakie zadania trzeba będzie wykonać zależy od tego, w jakim stanie znajdują się wałki i walce. W tym celu najlepiej jest wykonać pomiar profilu zużycia elementów, a także wyważanie statyczne i dynamiczne. Posiadając wiedzę o tym, w jakim stanie technicznym znajdują się te elementy, można zająć się ich regeneracją. Zawsze warto pamiętać, że te elementy podlegają regularnej eksploatacji, co w praktyce oznacza, że trzeba je konserwować i wykonywać przegląd ich stanu technicznego. Umożliwia to lepsze radzenie sobie z ewentualnymi usterkami, które z kolei mogłyby powodować przestoje w pracy maszyn, a nawet w całej produkcji. Czasem, może się okazać, że nie trzeba wiele, aby elementy te działały bezawaryjnie przez wiele długich lat, nawet jeśli są intensywnie użytkowane. Grupa Hannecard wspiera przedsiębiorstwa produkcyjne w kwestii przeglądów tych elementów, ich konserwacji oraz profesjonalnej regeneracji.