Między klasyką, a nowoczesnością, czyli żyrandole do salonu

Kategorie Wyposażenie domu

Nowoczesne, jak i również klasyczne żyrandole do salonu stanowią nieśmiertelny element oświetlenia w niemal każdym domu. W niniejszym artykule opowiadamy o tym, jak dobrać odpowiedni żyrandol do swojego wnętrza, tak aby stanowił równocześnie jego estetyczny i funkcjonalny element. Zapraszamy do lektury!

Żyrandole do salonu – główne źródło światła

 

Żyrandol to rodzaj oświetlenia sprawdzający się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, jak np. salon, które potrzebują intensywnego światła o dużym zasięgu. Abstrahując jednak od ich czysto praktycznej funkcji, za pomocą żyrandoli do salonu jesteśmy również w stanie nadać naszym wnętrzom określony styl, który w zależności od modelu może być klasyczny lub nowoczesny, bądź też łączyć w sobie elementy jednego i drugiego. Na potrzeby tego artykułu przyjrzeliśmy się lampom ze sklepu Multilampy, które możecie znaleźć tutaj:www.multilampy.pl/lampy-wiszace-klasyczne. 

 

Klasyczny żyrandol 

 

Obecnie na rynku oświetleniowym możemy znaleźć szeroki wybór żyrandoli w różnych stylach, jednak wciąż dużą popularnością cieszą się ich klasyczne wersje, które przyciągają wzrok obszernymi konstrukcjami z dużą ilością świateł i innych zdobniczych elementów. Takie wydanie żyrandola rekomendowane jest dla osób lubujących się w podniosłym, wyrazistym stylu.

 

Klasyczny nie znaczy jednak koniecznie „podniosły i pełen przepychu”. Klasyka nie jedno ma imię, o czym przekonuje się każdy kto poszukuje odpowiednich żyrandoli do salonu. Znajdziemy wśród nich również klasyczne, eleganckie modele, wyróżniające się prostotą i oszczędnością.

A może nowoczesna lampa wisząca? 

 

Reputacja żyrandoli, a przynajmniej ich klasycznego wydania, które kojarzy się nam często z kryształami i przepychem (a tym samym z kiczem), została w ostatnich latach mocno nadszarpnięta. Choć jak pisaliśmy powyżej, klasycznych żyrandoli do salonu nie można ograniczyć jedynie do ich kryształowych wersji to coraz więcej osób rezygnuje z nich na rzecz nowoczesnych lamp wiszących, wśród których znajdziemy m.in. stylowe plafony. Cieszą się one popularnością przede wszystkim ze względu na swój minimalistyczny styl, który w naszym czasie zdominował myślenie o aranżacji wnętrz.