Najlepsze gry na PlayStation 4!

Kategorie Wyposażenie domu

Konsola PlayStation cieszy się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie i dzielnie rywalizuje z konkurentami na rynku (w postaci Xboxa od Windowsa i konsol Nintendo). Jakie gry jednak wyjątkowo udały się na tę platformę? Za co warto je wyróżnić. Zobaczcie nasze wyjątkowe zestawienie, w którym znajdziecie najlepsze gry na PS4!

 

Horizon: Zero Dawn – majstersztyk od Sony

 

Horizon: Zero Dawn to jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat. Świat przedstawiony to ponura i postapokaliptyczna wizja świata, który został opanowany przez maszyny o wysokiej inteligencji. Brzmi znajomo? Terminatora ta gra nie przypomina, bo tym razem mamy do czynienia z robotami-zwierzętami, które same się replikują. Być może brzmi to osobliwie, ale dodajmy do tego jeszcze jeszcze a wręcz ochłapy ludzkości. Homo sapiens w Horizonie to cofnięte w rozwoju istoty bez żadnej technologii – używające proc i prostych narzędzi. Tutaj trzeba zaznaczyć, że mimo braku rozwiniętej cywilizacji, ludzie potrafią użyć zdobytych w walce części robotów, by użyć ich w późniejszej walce.

 

Postapokaliptyczny świat jest fascynujący i kontekst naszych przygód napędza wyobraźnię. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna – Aloy. Horizon: Zero Dawn ma otwarty świat, piękną oprawę graficzną. Koniecznie zagrajcie w ten tytuł!

 

Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i Wino

 

Growy Polak-rodak najlepszy! Od premiery trzeciej części przygód Geralta z Rivii gra w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Już wersja podstawowa wciąga każdego, kto choć chwilę usiądzie do konsoli. Nie dość, że mamy okazję przeżyć przygody jak w rasowej książce fantasy, to do tego zachwyca wielowątkowość, rozbudowanie gry i dopracowanie każdego drobnego szczegółu. Co przynosi Krew i Wino? Daje nam przede wszystkim możliwość eksploracji zupełnie nowej krainy, nową frakcję i kolejny zestaw wciągających intryg. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla gracza, który nigdy wcześniej nie grał w Wiedźmina, to możesz śmiało kupić mu trzecią odsłonę serii gier o Geralcie wraz z dodatkami. Na pewno będzie zadowolony!

 

GTA V

 

Grand Theft Auto V to lider, jeśli chodzi o otwarty świat w grach. Może mu dorównać właściwie tylko rodzimy Wiedźmin. Co właściwie wyróżnia kolejną gangsterską przygodę od poprzednich części? To właściwie naturalna ewolucja. Mapa jest wielka, a fabuła wciąga. Los Santos ma jeszcze więcej szczegółów, smaczków – tak dużo, że poznanie jego każdego kąta i zakamarka graniczy z cudem. Co więcej, na każdym kroku autorzy ze studia Rockstar przygotowali misje główne, poboczne i jeszcze mini-poboczne do tych pobocznych – szaleństwo! Ważnym aspektem tej gry jest również GTA Online, które stanowi osobny twór i jest równie dobre co klasyczna rozgrywka jednoosoobowa. Grywalność stoi na wysokim poziomie, dźwięk został zrealizowany wzorowo. Jedynie do grafiki można się lekko przyczepić, choć nie wymagajmy od konsoli cudów! To po prostu świetna gra, która zapewnia rozrywkę na długie godziny.