Sypialnia w stylu…

Kategorie Wyposażenie domu

Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu. Jest to jedno z najbardziej prywatnych pomieszczeń w domu. Powinna ona być tak urządzona, aby zapewniała osobom w niej przebywającym pełny komfort. Wybór stylu do sypialni powinien zależeć od gustów jej właścicieli. Oto kilka inspirujących przykładów urządzenia sypialni.

 

  1. Sypialnia w stylu nowoczesnym – będą do niej odpowiednie łóżka dębowe o prostym kształcie. Mogą to być łóżka z samą ramą lub ze skrzynią pozwalającą na schowanie rożnego rodzaju przedmiotów. Odpowiednie do tego stylu będą łóżka dębowe producenta Polano. Cała sypialnia urządzona jest w jasnych kolorach. Ściany mają jasny odcień szarości. Sufit i podłoga są białe. Z obu stron łóżka leżą szare dywaniki o długim włosiu oraz stoją nowoczesne szafki nocne także wykonane z dębu. W oknach wiszą szare zasłony oraz białe rolety. Szafa z lustrem także kolorystycznie pasuje do pozostałych drewnianych mebli w tej aranżacji.
  2. Sypialnia w stylu skandynawskim – to także pomieszczenia w szarościach i bieli. Często stosowanym materiałem jest tutaj drewno. W tej sypialni znalazła się podłoga z dębowych desek, odpowiednie będą łóżka dębowe, szafy lub komody oraz stoliki nocne wykonane z dębu. Alternatywą dla dębowych mebli mogą być takie wykonane z sosny lub brzozy. Ściany w białych kolorach. W oknach zawieszono firanki w kolorze szarym, taki kolor ma też narzuta łóżka. Pościel w białym kolorze z wyjątkiem turkusowych jaśków. Na białych fotelach ustawionych w nogach łóżka, tuż przy kominku również rzucają się w oczy niebieskie poduszki.
  3. Sypialnia w stylu romantycznym – w tej sypialni podłogę z jasnego drewna zaściela duży, włochaty dywan o długim włosiu w kolorze brudnego różu. Taki kolor mają także przeźroczyste tiulowe zasłony w oknach. Zaciemnienie zapewniają białe rolety. Łóżko ma białą frezowaną ramę. Ozdobne elementy znajdują się także na wezgłowiu. Stylizowane nogi kończą się u góry elegancką kulą. W tym samym stylu są stoliki nocne po obu stronach łóżka. Taką stylistykę ma też biała komoda, nad którą wisi lustro w białej ramie stylizowanej na pnące róże. Pod lustrem stoi bukiet świeżych kwiatów.
  4. Sypialnia w stylu japońskim – w tej sypialni łóżko ma ramę bez nóg i położone jest bardzo nisko nad podłogą. Pod łóżkiem znajdują się szuflady. Ściany pomalowane są w jasnobeżowym kolorze, nad łóżkiem wisi pergamin z japońskimi znakami oraz rysunkiem gejszy w kimonie. Wszystkie meble są niewysokie i położone tuż nad ziemią. Na niewysokiej komodzie położono imbryk i filiżanki do herbaty. Szafa wnękowa.