Zalety ogrzewania na podczerwień

Kategorie Wyposażenie domu

Odpowiednio rozplanowane i dobrane panele grzewcze działające na podczerwień z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne kaloryfery i coraz częściej tak się właśnie dzieje. Wprowadzając się do nowego domu mamy możliwość wybrania, w jaki sposób będziemy ogrzewać budynek. Wykonanie całej instalacji centralnego ogrzewania wraz z aranżacją kotłowni wcale nie jest najprostszym rozwiązaniem z możliwych.

Wielu inwestorów przyznaje, że najłatwiej jest po prostu korzystać z ogrzewania elektrycznego, niestety generuje ono bardzo wysokie koszty. Dlatego też sposób ogrzewania na podczerwień stanowi tak ogromną innowację. Niejako jest to jedna z odmian ogrzewania elektrycznego, ale takiego, które jest nawet do 70% bardziej wydajne od tego typowego i tradycyjnego, które znamy. Tym samym, panele elektryczne na podczerwień pracują znacznie efektywniej pobierając określoną dawkę energii elektrycznej wykorzystując ją do maksimum.

 

  • Panele instaluje się w bardzo prosty sposób, trzeba je jedynie ustawić blisko kontaktu, a następnie podpiąć do źródła prądu. Panel grzewczy musi zostać dobrany wielkością i mocą do konkretnego pomieszczenia z uwzględnieniem izolacyjności całego budynku. W każdym pomieszczeniu, w którym chcemy mieć ciepło, taki panel musi się znaleźć.
  • Koszty ogrzewania domu panelami na podczerwień nie są wysokie. Bardzo łatwo można obliczyć, jakie będą to sumy miesięczne, biorąc pod uwagę fakt, że aby uzyskać we wnętrzu komfortową do życia temperaturę, panele muszą pracować przez około 5-7 godzin na dobę.
  • Pracą paneli można łatwo sterować, można ją programować w cyklach. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup modeli ze specjalnym termostatem, który to pozwala utrzymywać w pomieszczeniu pożądaną temperaturę i który sprawia, że wtedy, kiedy nie ma takiej konieczności- urządzenie nie pracuje.
  • Panele są banalnie proste w montażu, wyglądają nowocześnie i minimalistycznie, a dzięki temu z łatwością można je wpisać właściwie do stylizacji każdego wnętrza. Zwracają na siebie uwagę, są eleganckie i można je też w dowolny sposób przestawiać właściwie w każdej chwili.

Inne zalety grzania na podczerwień