Zabiegi trychologiczne z zastosowaniem różnego rodzaju preparatów

Kategorie zdrowie

Piękne, zadbane i zdrowo wyglądające włosy są marzeniem wielu osób. Niestety, nie zawsze można osiągnąć efekt zadbanych włosów w łatwy sposób- chociażby przez błędy w ich pielęgnacji, niewłaściwy tryb życia, choroby dermatologiczne czy uwarunkowania genetyczne. Jeśli jednak dostrzeżemy, że z naszymi włosami zaczyna się dziać coś złego- wypadają w nadmiernej ilości, brakuje im połysku, są przesuszone czy też mamy problem z rozdwajającymi się końcówkami- warto odwiedzić takiego specjalistę jak trycholog. Wizyta w specjalistycznej klinice i gabinecie trychologa będzie również wskazana w przypadku problemów ze skórą głowy. Specjalista będzie bowiem mógł zdiagnozować problem i zaproponować nam najskuteczniejszą terapię zaradczą. Dlaczego akurat trycholog i jak w profesjonalny sposób zadbać o swoje włosy?

Z jakimi problemami można się zwrócić do trychologa?

Zadaniem tego specjalisty jest przede wszystkim diagnostyka problemu, z którym się do niego zwracamy. Dlatego też ta pierwsza konsultacja to w dużej mierze wywiad z pacjentem oraz analiza jego skóry głowy w dużym powiększeniu, z wykorzystaniem do tego celu specjalnego aparatu diagnostycznego. Na konsultację u takiego specjalisty jak trycholog można się umówić poprzez stronę https://centrumzdrowegowlosa.pl/ w klinice, która specjalizuje się w tematyce włosów oraz skóry głowy. Z pewnością warto pomyśleć o odwiedzeniu gabinetu trychologa w przypadku:

 

  • Problemów z nadmiernie wypadającymi włosami. Może to być łysienie androgenowe, plackowate lub też bliznowaciejące.
  • W przypadku problemów o charakterze dermatologicznym, takich jak na przykład łojotokowe zapalenie skóry głowy, atopowe zapalenie skóry głowy, łupież pstry, łuszczyca czy zapalenie mieszków włosowych.
  • Problemów z pielęgnacją włosów, a w rezultacie z ich nie najlepszą kondycją.

Zabiegi z wykorzystaniem specjalnych kosmetyków i preparatów

Specjalistyczna kuracja ukierunkowana na konkretny problem może zdziałać cuda i pomóc nam szybko poradzić sobie z problemem. Trycholog może zasugerować wykonanie zabiegów mających na celu podbudowanie kondycji włosów i skóry głowy. Tego typu zabiegi mogą mieć na celu oczyszczenie skóry głowy oraz mieszków włosowych, mogą mieć również na celu pobudzenie wzrostu włosów, nadanie im połysku i polepszenie ich kondycji. Specjalistyczne zabiegi są bardzo często związane ze stymulacją skóry głowy do wytwarzania nowych mieszków włosowych, co jest pożądane u osób, które narzekają na problem nadmiernego ich wypadania. Jeszcze inne zabiegi mają nawilżyć skórę głowy, zlikwidować podrażnienia i stan zapalny, a także łagodzić przebieg chorób o podłożu dermatologicznym.