3 najważniejsze zalety rekuperacji

Kategorie Budownictwo,dom

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to rozwiązanie, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów. Oferowana jest przez wiele firm, takich jak Elektromasters, zapewniając swoim użytkownikom wiele korzyści. Jakich? Oto 3 główne zalety rekuperacji, które sprawiają, że warto rozważyć jej montaż w swoim domu!

Po pierwsze – świeże powietrze w całym domu

Rekuperacja oferowana przez takie firmy, jak Elektromasters, to system mający jeden podstawowy cel – wymianę zużytego powietrza na takie, które pozbawione jest zanieczyszczeń i alergenów. W praktyce oznacza to, że niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdujesz, zawsze oddychasz świeżym powietrzem. Nie musisz obawiać się kurzu i innych zanieczyszczeń, smogu, alergenów czy różnego rodzaju związków chemicznych, a także wilgoci.

Efekt? Rekuperacja sprawia, że przebywanie w domu jest zdrowe dla każdego mieszkańca. Polecana jest zwłaszcza osobom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia dróg oddechowych oraz zmagającym się z alergiami.

Po drugie – oszczędność na ogrzewaniu

Rekuperator umożliwia przekazywanie ciepła z powietrza wywiewanego do powietrza nawiewanego, w efekcie czego do pomieszczeń trafia to już wstępnie nagrzane. W efekcie nie dochodzi do wychłodzenia wnętrz w takim stopniu, jak przy tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, co ma wpływ nie tylko na komfort cieplny, ale również rachunki za ogrzewanie.

W praktyce, dzięki rekuperacji od Elektromasters można obniżyć rachunki w sezonie zimowym nawet do 50%. To bardzo duża oszczędność, która sprawia, że zakup i montaż rekuperatora może zwrócić się w krótkim czasie.

Po trzecie – najwyższy komfort o każdej porze roku

Świeże powietrze, uzyskiwane dzięki systemowi rekuperacji, to niejedyna korzyść wpływająca na komfort domowników. Decydując się na to rozwiązanie, możesz również liczyć na:

  • brak przeciągów;
  • brak owadów;
  • brak pleśni i grzybów
  • brak zaparowanych luster w łazience;
  • możliwość szybkiego pozbycia się nieprzyjemnych zapachów w domu.

Jak więc widać, dzięki rekuperacji od Elektromasters można zyskać maksymalny komfort – zarówno latem, jak i zimą.

Komu zlecić montaż rekuperacji? Postaw na Elektromasters!

Nowoczesne systemy rekuperacji, które są dostosowywane w pełni indywidualnie do parametrów budynku oraz potrzeb domowników, oferuje np. firma Elektromasters. Specjalizuje się ona w tego rodzaju rozwiązaniach, zapewniając dostęp do najlepszych urządzeń. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę Elektromasters: https://elektromasters.com.pl/oferta/rekuperacja/.