Drewniana szafa, a może garderoba z litego drewna- dlaczego warto postawić na takie meble?

Kategorie Budownictwo,dom,wnętrza,Wyposażenie domu

Nie ma się co oszukiwać, w każdym domu czy też mieszkaniu do wygodnego funkcjonowania potrzebne są te same meble. Trudno jest sobie wyobrazić dom bez szafy, w której będziemy mogli przechowywać wszystkie swoje ubrania. Najczęściej jest nam potrzebna nie jedna szafa, a raczej kilka tego typu mebli w mieszkaniu. Urządzanie wnętrz często ma też to do siebie, że raczej nie zmieniamy raz wybranych mebli co roku czy też co dwa lata. Warto więc wybierać mądrze to, co się nam podoba i co nawet po wielu latach nadal będzie się dobrze prezentowało. A takie bez wątpienia są meble z drewna. Jeśli chodzi o trwałość- drewno nie ma sobie równych.

Szafa z drewna nie musi być ani nudna ani też nie musi być klasyczna

Drewniane meble często kojarzą się nam mocno klasycznie, wraz z ornamentami, dekoracjami i giętymi nóżkami meblowymi. W praktyce, z powodzeniem znajdziemy taki mebel, który faktycznie będzie drewniany, a którego stylistyka mocno nas zaskoczy. Szafa z drewna może być utrzymana w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Można też bez problemu wyposażyć ją w liczne nowoczesne i funkcjonalne systemy półek, uchwytów, drążków i koszy, które sprawią, że organizacja rzeczy w jej wnętrzu będzie bardzo prosta. Dobór drewnianej szafy polega przede wszystkim na określeniu tego, jak duży ma to być mebel, w jakim ma być stylu i w jakim wybarwieniu drewna. Dobrze, aby mebel wpisywał się w aranżację tego, co już znajduje się w naszym wnętrzu. Szafa może posiadać dodatkowe oświetlenie ledowe w formie reflektorów punktowych.

Naturalne meble o niesamowitej trwałości

Wśród najważniejszych zalet, jakie może posiadać drewniana szafa na pewno trzeba wymienić jej wytrzymałość, trwałość i niezmienne piękno przez lata. Drewno może cieszyć nas bardzo długo, ale też dobrą wiadomością jest to, że jeśli zajdzie taka konieczność- doskonale poddaje się obróbce i można je przerobić według własnych upodobań. Renowacja takiej szafy jest więc zawsze możliwa. Trzeba też przyznać, że drewno jest materiałem całkowicie naturalnym, a więc przyjaznym dla ludzi. Każdy kawałek drewna jest inny i unikalny na swój sposób, chociażby ze względu na niepowtarzalne wzory usłojenia, które znajdziemy w jego strukturze.

Drewno zawsze ociepla wnętrze

W praktyce, dobór drewnianej szafy może nie być prosty, ale tak naprawdę niezależnie od tego, jaki rodzaj drewna wprowadzimy do aranżacji naszego wnętrza- uczyni ono naszą przestrzeń przytulną, ciepłą i bardziej przystępną. Dlatego warto stosować meble drewniane także w aranżacjach bardzo nowoczesnych, gdzie na zasadzie kontrastu ocieplimy nieco minimalizm całej koncepcji. Drewniana szafa może przyjąć formę mebla z drzwiami dwuskrzydłowymi, ale też może to być szafa z drzwiami przesuwnymi. Praktyczną ozdoba drewnianych frontów mogą być natomiast lustra. Tym samym można taką szafę z łatwością dopasować do swoich potrzeb i indywidualnych upodobań.