Klasyka w Twoich wnętrzach

Kategorie Wyposażenie domu

Wnętrza klasyczne to przykład idealnej harmonii, elegancji oraz porządku. Nie dziwi, więc że coraz chętniej wielu inwestorów urządzających swoje domy sięga właśnie po ten styl w aranżacji. Oto kilka wyznaczników, o których należy pamiętać chcąc stworzyć we własnym domu wnętrza utrzymane w klasycznym stylu:

 

  1. Odwołania do poprzednich epok – to w zasadzie najistotniejszy element tego stylu. Wnętrza powinny być wzorowane na stylach aranżacji pałacowych z minionych epok. Istnieje tutaj jednak dowolność okresu historycznego, do którego odwoływać się mają wnętrza. Warto w związku z powyższym zadbać o antyki do wnętrz lub wystylizować meble, tak by wyglądał na zabytkowe.
  2. Dominujące kolory to biel, beż i écru – nie ważne, czy mówimy o łazience, kuchni, czy salonie we wnętrzach tego typu będą królowały wspomniane barwy. Odpowiednie płytki do wnętrz klasycznych to między innymi produkty La Fabbrica. Jednak, aby wnętrza nie były nudne można przełamać je dodatkami w intensywnych, ciemnych kolorach. Sprawdzi się tutaj bordo, fiolet, fuksja czy ciemna zieleń. Stosowana bywa także ciemna, złota żółć.
  3. Dobra jakość materiałów – we wnętrzach tego typu należy zastosować najwyższej jakości materiały. Dlatego właśnie La Fabbrica w kwestii wykończenia podłóg są odpowiednie, można znaleźć je tutaj – włoski producet La Fabbrica. Warto także zadbać o to by wyroby drewniane zrobione były z dobrego gatunkowo drewna, a materiały były oryginalną: bawełną, wełną, atłasem czy jedwabiem.