Najmodniejsze style wnętrzarskie

Kategorie Budownictwo

W aranżacji wnętrz podobnie jak w modzie, muzyce czy architekturze obserwuje się pewne mody. Trendy we wnętrzarstwie zmieniają się nie tak często jak trendy w modzie, jednak zmiany także są widoczne. A oto cztery najczęściej spotykane aktualnie style w aranżacji wnętrz. Jeśli marzy Ci się mieszkanie urządzone zgodnie z jednym z nich warto wziąć pod uwagę – projektowanie wnętrz.

Styl nowoczesny – styl nowoczesny to styl oparty na bieli, czerni i szarościach. Jest to styl minimalistyczny. Mieszkania urządzone zgodnie z jego zasadami mają duże przestrzenie, wyposażone są jedynie w niezbędne meble, a bibeloty są w tym stylu zredukowane do minimum. Forma mebli nawiązuje do prostych brył, nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek detale ozdobne. Styl nowoczesny wyznacza kierunek, na którym opierają się także inne, wymienione poniżej style wnętrzarskie.

 

Styl skandynawski – ten styl ma także wiele wspólnego ze stylem nowoczesnym. Tutaj także liczy się przestrzeń i dużo światła w pomieszczeniach. Aranżacje także oparte są na bieli, czerni i szarości. To co wyróżnia styl skandynawski to detale w kolorze turkusu, błękitu lub zieleni. Często w tym stylu znajdziemy również naturalne drewno. W stylu skandynawskim spotkać można wiele naturalnych materiałów. Można także znaleźć tutaj liczne ręcznie robione czy tkane przedmioty i ozdoby. Zbliżony do tego stylu jest styl loftowy.

 

Styl glamour – to styl, którego nazwa oznacza błyszczeć. W tym stylu także odnajdziemy biel, szarość i czerń, ale będą one uzupełnione o złoto i srebro. W stylu glamour można znaleźć przedmioty bogato zdobione, masywne, w finezyjnych kształtach. W tym stylu znajdziemy także różnorodne tkaniny – w tym stylu nie dziwi satyna, atłas, jedwab czy nawet brokat w aranżacji wnętrza. Meble i płytki często mają wysoki połysk. W tym stylu często można znaleźć lustra lub lustrzane elementy w pomieszczeniach. Nie rzadkim widokiem są także kryształowe żyrandole.

 

Styl industrialny – to surowy styl wnętrzarski. Oparty także na bieli, szarości i czerni, które uzupełniane są czerwienią cegły, które często pojawia się jako element dekoracyjny tego stylu.