Wnętrza z morskim motywem

Kategorie Budownictwo

Kochasz morze i chcesz, aby Twoje wnętrza przywodził Ci na myśl czas spędzany nad wodnymi akwenami? Oto kilka inspirujących propozycji aranżacji mieszkania w morskim stylu.

Morska kuchnia

W kuchni, która ma przywodzić na myśl morskie otoczenie zastosuj płytki Delf marki Heralgi. Są to białe i granatowe płytki ze niebieskimi frezami. Będą one doskonale pasowały zarówno do wnętrz kojarzony z morzem, jak i do aranżacji w stylu greckim. Wygląd płytek oraz propozycje ich ułożenia znajdziesz na – https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/heralgi/. W takim wnętrzu zarówno podłoga, jak i sufit mają biały kolor. Stół i krzesła kuchenne także maja białą barwę. Blat natomiast stołu oraz blat kuchenny wykonano z jasnego drewna. Meble kuchenne mają biały lub granatowy kolor, ułożone są naprzemiennie. Sprzęty AGD w takiej kuchni mogą być białe lub w kolorze inox.

Podwodna łazienka

W łazience zastosowano także płytki Heralgi. Są to białe płytki, pośrodku zaś ułożono ciemnoniebieski pas płytek tego producenta. Wszystkie meble mają biały kolor. Nad wanną ułożono żółwia morskiego z płytek 3D. Armatura w łazience ma proste, geometryczne kształty w kolorze inox. Okno łazienkowe stylizowane jest na bulaj. Zaś wanna ma lekko spiczasty kształt z jednej strony, co ma przywodzić na myśl łódź.

Sypialnia niczym jacht

W sypialni ściany i sufit zostały pokryte białymi deskami. Z nich wykonana jest także łódź stanowiąca ramę łóżka. Pościel w kolorze białym została przykryta narzutą w granatowymi kolorze. W pokoju znalazły się meble zarówno w białym kolorze, jak i w kolorze naturalnego drewna. Stojący obok dużego lustra w drzwiach szafy, fotel z podnóżkiem ma granatowy kolor. Ściany zdobią marinistyczne motywy.

Marinistyczny salon

W salonie podłogi pokryto parkietem z jasnego drzewa, ściany mają kolor biały, podobnie jak kanapa. Na której ułożono granatowe poduszki. Na ścianach salonu zawieszono koło ratunkowe, a na linie statku rozciągniętej wzdłuż jednej ze ścian wiszą zdjęcia z morskich podróży.