Maszyny i narzędzie, które pomogą Ci w ogrodzie

Kategorie Inne

Każdy właściciel ogrodu, chce by było on zielony, kwitnący i wypielęgnowany. Jednak praca nad ogromem wymaga sporo czasu i może kosztować wiele wysiłku. Jeśli nie chcesz rezygnować z cudownego zakątka i nie odpowiada Ci jedynie zielony trawników, ale nie masz czasu, aby ciągle zajmować się ogrodem, warto wyposażyć się w maszyny i narzędzia, które ułatwią i przyspieszą Twoją pracę.

Jedne z nich mają nieskomplikowaną budowę, a mimo to bywają pomocne, inne wyposażone w silniki spalinowe pomogą Ci wykonać cięższe prace, które w innych okolicznościach wymagałby znacznych nakładów sił i czasu. Do maszyn i narzędzi, na które warto zwrócić uwagę przy pracach ogrodniczych należą między innymi:

 

  1. Nożyce elektryczne lub spalinowe – to rodzaj narzędzi, które ułatwiają przycinanie długich żywopłotów oraz formowanie krzewów i drzew. Posiadają prowadnice, które ułatwiają prowadzenie ostrza. Na rynku dostępne są także modele, które producenci wyposażyli w nakładkę nagarniającą pędy, co dodatkowo przyspiesza prowadzenie nożyc. Jeśli postanowiłeś otoczyć swoją posesję żywopłotem zamiast tradycyjnym ogrodzeniem, wówczas takie nożyce w znaczącym stopniu przyspieszą i ułatwią Twoją pracę. Chociaż należy zauważyć, że w niektórych sytuacjach nie zastąpią typowego, ręcznego sekatora czy nożyc.
  2. Piła spalinowa – piły wyposażone w silniki spalinowe to narzędzia, które pozwalają w łatwy i szybki sposób usunąć z ogrodu obumarłe drzewa, czy pozbyć się uschniętych gałęzi. Dzięki nim szybko wykonasz porządki w ogrodzie. Zamiast spalinowej, możesz też wykorzystać piłę elektryczną, ale to narzędzie wymaga podłączenia do prądu, zatem warto wyposażyć się w przedłużacz, który pozwoli Ci wykonywać prace nawet w głębi ogrodu.
  3. Glebogryzarka – aby rośliny i trawa pięknie rosły potrzebują spulchnionej ziemi bogatek w minerały i mikroelementy, dlatego do prace tego typu zamiast wideł czy motyki możesz użyć glebogryzarki. Przy jej pomocy spulchnisz ziemię i wymieszasz ją z nawozami. Dostępne na rynku są glebogryzarki elektryczne i spalinowe. Dobrymi silnikami do tych maszyn są – chińskie silniki spalinowe marki Lifan.
  4. Kosiarka – koszenie trawy kosą może być prawdziwą udręką, poza tym po kosie źdźbła pozostają stosunkowo wysoko nad ziemią. Dlatego elektryczna lub spalinowa kosiarka pomoże Ci utrzymać piękny i elegancki trawnik. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kosiarek, możesz wyposażyć się w urządzenie, które należy popychać lub w rodzaj małego pojazdu. Wówczas siedzący wygodnie możesz bez wysiłku kosić nawet ogrody o znacznej powierzchni. Kosiarka to ogromne ułatwienie zwłaszcza w okresie gdy trawa odrasta niezwykle szybko.

 

Prezentowane powyżej urządzenia i maszyny to jedynie niewielki wycinek z rynku maszyn ogrodniczych, które mogą okazać się przydatne w pielęgnacji ogrodu. Dzięki nim w znaczący sposób przyspieszysz swoją pracę i sprawisz, że będzie Cię ona kosztowała o wiele mniej wysiłku. Natomiast Twój ogród będzie zachwycał wszystkich domowników i gości piękną i bujną roślinnością.